Aile Tatili

Eskiden sadece tatil vardı. İzin alınınca doğru memlekete akraba ziyaretine gidilirdi. Şimdi ise değişen Avrupai şartlardan dolayı, normal zamanlarda işten güçten ve okuldan dolayı birbirini görmeye zaman bulamayan aile bireylerinin ailece bir arada vakit geçirme zamanına aile tatili deniyor.

Ailece Tatili geçirmek için ise Alanya gibi sahil otellerinde, özellikle de şehir merkezinde oteller aranıyor. Neden şehir merkezinde oteller aranıyor derseniz, çünkü, şehir dışındaki otel ve tatil tesislerinde imkanlar çok kısıtlı oluyor. Ya otelin verdiklerine razı olacaksınız, ya da tesis dışında zar zor bulunan alış veriş yerlerinde çok yüksek ücretlerle bulduğunuza şükredeceksiniz.

Ama şehir merkezinde oteller ise, akşam yemekten sonra ailece şöyle bir dolaşmaya çıksanız ,  ramazan ayı bile olsa ilginizi çekecek bir çok şeyi bulabilir, Ailece tatili can sıkıntısına uğratmadan renkli geçirebilirsiniz.

Neden can sıkıntısı olur derseniz, öncelikle tesis çok büyük olduğu için, çok sayıda müşterisi olur. Çok müşteri olunca koşturma çok olur. Çok koşturunca müşteriye ayrılacak zaman az olur. Hele birde otel de yabancı müşteri ağırlıklıysa, çocuklarınıza dert anlatmaya uğraşırsınız. Zira eğlenceler yabancı dillerde olur. Sizde dil bilmiyorsanız…. İşte asıl eğlence burada başlar. Herkes güler siz bakar kalırsınız. Artık sıra ebeveyn olarak size düşer, Ailece tatili güzel bir hale getirmek için. Aile tatili diye başladığınız bu güzel tatil günlerini sıra yemekleri anlatmaya gelmeden internete girip sizden önce kalmayı düşündüğünüz otellerde Aile tatili yapanların yorumlarını okuyun lütfen.  Ucuz otel tatili yapalım derken, tatil pahalıya gelmesin